Почести и квалификации
Серија мултимедијални микрофони за автомобили
Профил на компанијата

OEM&ODM

ПРИЛАГОДИРАНА СОРАБОТКА

 • Прилагодени решенија
 • Прилагодени решенија

  Ermai има акумулирано богато искуство во технолошките области како што се акустика, безжични, електронски кола и системска интеграција. Со своето богато проектно искуство, може да обезбеди дизајн на лого на производи, акустичен дизајн, дизајн на пакување и интегрирани решенија за системска интеграција.

 • Приспособен план за побарувачка
  Приспособен план за побарувачка

ПРЕТПРИЈАТИВЕН ДУХ

НАША ЦЕЛ

Нашата експертиза оди подалеку од тоа.Ние, исто така, соработуваме со специфични индустриски лидери за технологија за физибилити студии и целосен развој на производи. Ние не се фокусираме само на иновациите, туку и на технологијата, аудио и нашата иднина.

Нашата цел
about_img

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Dongguan Ermai Electronic Technology Co., Ltd. е основана во 2008 година, е професионална електро-акустична опрема за истражување и развој, производство, продажба во едно од специјализираните претпријатија, уникатен професионален дизајн и врвна технологија на производство и постојано лансирање нови производи, зрели технологија, стабилни перформанси на производот, многу висока рентабилна, квалитетна услуга по продажбата како основа на компанијата.

Гледај Повеќе
 • Прилагодени услуги

  Прилагодени услуги

  Може да се обезбеди професионално прилагодување според претпријатието, вклучувајќи лого, надворешен дизајн и гласовна контрола итн.

 • Услуга по продажба

  Услуга по продажба

  Ние ќе ви обезбедиме поволна услуга по продажбата и подобра гаранција за вашата употреба.

 • Тестирање на производот

  Тестирање на производот

  Можеме да обезбедиме услуги за проверка на производите за да се чувствувате посигурни и да му верувате на производот.

ВЕСТИ

Последни вести

 • 01

  Август-28-2023

  Принцип и примена на кондензаторски микрофон

  Чет, 23 декември 15:12:07 CST 2021 година Основната компонента на кондензаторскиот микрофон е главата на столбот, која е составена од два метални фолии;Кога звучниот бран предизвикува вибрации, различното растојание на металната фолија предизвикува различна капацитивност и генерира струја.Бидејќи на главата на столбот му треба в...

 • 02

  Август-28-2023

  Која е разликата помеѓу електричен кондензаторски микрофон и динамички микрофон?

  Чет, 23 декември 15:00:14 CST 2021 година 1. Принципот на звук е различен a.Кондензаторски микрофон: Врз основа на принципот на капацитивно полнење и празнење помеѓу проводниците, со користење на ултра тенок метал или позлатена пластична фолија како вибрирачка фолија за да се индуцира звучен притисок, за да се промени облогот на статичкиот напон...

 • 03

  Август-28-2023

  Состав и принцип на работа на електричен кондензаторски микрофон

  Вто 21 декември 21:38:37 CST 2021 Електрот микрофон се состои од акустична електрична конверзија и конверзија на импеданса.Клучниот елемент на акустоелектричната конверзија е електричната дијафрагма.Тоа е многу тенок пластичен филм, во кој од едната страна испарува слој од чисто златен филм.Потоа, по ел...

Прашање за ценовник

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

Кликнете за да поднесете
Партнери (4)
Партнери (3)
Партнери (1)
Партнери (5)(1)
Партнери (6)
партнер
Партнери (2)